sekce 2).

MIP

zpět na hlavní stranu.. zpět na simulátor

7.10.2012 ... MIP ( Main Instrument Panel / základní přístrojový panel )

Začal jsem pracovat na přípravách podkladů pro palubní desku simulátoru. Nechce se mi totiž panel doma "pižlat" pilkou a pilníkem. Předpokládám, že se mi podaří otvory vyřezat u kamaráda na CNC fréze. Při rozměrech desky odhadem 1500x530mm to musí být fréza větších rozměrů.

Několik obrazových podkladů sem nyní vložím...

Na prvním obrázku je prvopočátek tvorby. Černé čáry by měly být gravírované, červené pak prořezané skrz, jako otvory.

737_mip

Další obrázek znázorňuje panel s náhledem rozmístění monitorů. Střední monitor je LCD 19" s poměrem stran 4:3. Na tomto monitoru je promítán obraz motorových přístrojů. Aby se vešel do sestavy originální palubky, musí být monitor fyzicky, i obraz na něm otočen o 90° oproti normální poloze.

b737_mip2

Levý a pravý LCD monitor jsou pak 19", ale s poměrem stran 16:9. Ty pak zobrazují EADI ( což je česky umělý horizont ) a EHSI ( to je v překladu...prostě ukazatel kurzu a přidružených hodnot).

Chtěl bych v souvislosti s rozmístěním pravá a levá obrazovka upozornit na to, že si někteří budovatelé pletou rozmístění obrazovek. Zleva do prava je zobrazení následující : EADI - EHSI - motorové údaje - EHSI - EADI.

b737_mip3

Jak vypadá přístrojový panel se zkušební maketou krytí monitorů je dobře vidět na následujícím obrázku. Přes rozdělovací krabičku obrazu TripleHead2Go je rozděleno zobrazení pohledu ven na tři monitory. V budoucnu bych chtěl pořídit tři HD televize / monitory, které se dnes již objevují na trhu. Anglicky se jim říká " frameless " ... mají totiž téměř neznatelný rámeček, nebo ho nemají vůbec. Monitory se pak dají přitisknout téměř na sebe a obraz není rozdělen rámečkem tak jako zde.

b737_mip4

Zatím poslední testovací podoba, na obrázku níže s vypnutými monitory. Spodní obrazovky s těmi jakoby kalkulačkami jsou pouze tištěná podoba. Konstrukce a výroba mě čeká v až budoucnu...

b737_mip5

 

 

zpět na hlavní stranu.. zpět na simulátor